Bogdanova svetlana: životopis, sportovní kariéra, fotografie

Sport byl a stále je důležitou součástí životy lidí. Má tolik odrůd, co můžete ztratit se během počítání. Sport umožňuje vyhrát nejen během soutěže, ale také umožňuje člověku s pomocí získaných vlastností realizovat se v každodenním životě. Článek se bude zabývat dobrým člověkem, krásnou ženou, sportovcem, který navzdory všem obtížím zachoval vůli a pevnost charakteru. A její jméno je Bogdanova Svetlana.

bohdanova Světlana Házená

Zajímavá osobnost

Bogdanova Svetlana-ruský a domácí sportovec, profesionální házenkář, brankář. Aktivně vystupovala na špičkové úrovni mezi 90. a polovinou 2000s. Světlana vlastní bronzovou medaili, která jí byla udělena za účast na Letních olympijských hrách v Barceloně. Získala také titul dvojnásobného mistra světa, vítěze Evropského poháru a Superpoháru EGF.

Po většinu své sportovní kariéry žila Bogdanova Svetlana ve Španělsku, soutěžila a soutěžila o španělské kluby. V roce 1992 se dívka stala zasloužilým mistrem sportu.

Profesionální sportovec

Biografie

Budoucí talentovaná atletka se narodila 12. července 1964 ve Sverdlovsku. Bogdanova Svetlana se začala vážně zajímat o házenou již v raném věku. Současně navštěvovala sportovní školu pro děti a mládež pod vedením profesionální trenérky Aleksandry Bazhkové.

Po ukončení školy byla dívka zapsána do Uralského polytechnického institutu a byla aktivní členkou ženského studentského týmu, poté v čele s hlavní trenérkou Tamarou Alexandrovna Morozovou a trenérkou brankářů Valentinou Gordievskou. V roce 1984, kdy Bogdanova Svetlana dosáhla 20 let, její výkony splňovaly standardy mistra sportu. Byla to opravdu talentovaná dívka.

Házenkářka Světlana Bohdanová

Profesionální úspěchy

První vážný úspěch přišel pro ctižádostivou atletku v roce 1990, kdy se ocitla v hlavním týmu národního týmu, a zúčastnila se mistrovství světa v Jižní Koreji a odtud se vrátila s vyznamenáním zlaté důstojnosti. V této soutěži ruský tým vyhrál absolutně všech pět her mistrovství. Biografie Bogdanovy Svetlany naznačuje, že na základě výsledků sezóny získala titul mistra sportu mezinárodní třídy.

O dva roky později, po mnoha úspěšných vystoupeních, získala Svetlana právo bránit čest své země na Letních olympijských hrách v Barceloně, kde byla členkou společného týmu, který zahrnoval sportovce bývalých sovětských republik. Za výkon brankářských povinností v jedné z Bogdanovových her získala Svetlana čestný titul "Ctěný mistr sportu SSSR".

Světlanova profesionální kariéra skončila v roce 2006. Její pozoruhodné výkony si však diváci pamatují dodnes.

Bohužel z blízký příbuzný Světlana nemá téměř nikoho. Nyní se sportovec vrátil do své vlasti. a žije v Jekatěrinburgu. Večer tráví žena sama, u televizní obrazovky, sleduje házenkářské soutěže a fandí svému oblíbenému týmu.